Nie ma nic lepszego na chłodne dni, niż ulubiony sweterek i filiżanka gorącej herbaty. Niestety nie każdy sweter, który będzie kusił w sklepie, sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Wszystkiemu winien materiał.

Co można znaleźć w sklepie

sweter damski w najlepszej kreacji

Pierwsze co rzuca się w oczy, tuż po wejściu do sklepu, to feeria barw i wzorów. Sweterki damskie występują we wszystkich możliwych kolorach i połączeniach kolorystycznych. Wiele z nich pokrywają wzory, modne naszywki czy cekiny. Każdy z nich różni się, tak jak różnią się ich przyszłe właścicielki. Jedne kobiety poszukują swetra bardziej eleganckiego i dystyngowanego, inne szalonego i rockowego lub subtelnego i romantycznego. Sweter damski może być długi, krótki, oversize, typu kardigan lub z dodatkowym kapturem.

Wszystko jest na metce

Choć sweterki damskie kuszą modnymi wzorami, to jednak przed zakupem warto przyjrzeć się metce. To na niej zawarte są najważniejsze informacje np. o materiale, z którego produkt jest wykonany. Te zrobione z włókien sztucznych i syntetycznych są co prawda ciepłe, jednak mogą zaburzać odprowadzanie wilgoci. Dodatkowo materiały takie jak np. akryl szybko tracą na jakości.
Inaczej jest w przypadku materiałów naturalnych np. wełny. Zazwyczaj dobrej jakości sweter damski wytworzony jest z wełny owczej z dodatkami, które mają zminimalizować efekt drapiących włókien. Jako dodatki najczęściej stosuje się włókna zaliczane do luksusowych jak np. angora, moher czy kaszmir. Jednak ze względu na swoją cenę, bardzo rzadko spotykane są sweterki damskie wykonane w 100% z samego kaszmiru czy angory.