Sukienka koktajlowa to uniwersalna kreacja, którą można założyć w wielu okolicznościach. Każda kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej kilka takich sukienek w różnym kolorze. Warto zaopatrzyć się również w pasujące dodatki, ponieważ źle dobrane akcesoria mogą zniszczyć całą kreację.

Jak dobrać buty do sukienki koktajlowej?

sukienki koktajlowe

W modzie kolory mają ogromne znaczenie. Wszyscy posługują się kołem barw, które stanowi podstawę teorii kolorów stosowaną w sztuce. Kolory położone naprzeciwko siebie na kole wchodzą w najsilniejszy kontrast. Dobierając buty do sukienki, można kierować się tą zasadą lub wybrać kolor, który położony jest na kole kolorów blisko odcienia sukienki. W obydwu przypadkach uzyska się przykuwający uwagę i elegancki efekt. Do krótszych sukienek koktajlowych można wybrać buty na płaskim obcasie lub zabudowane szpilki, natomiast średniej długości sukienkom koktajlowym powinny towarzyszyć buty na wysokim obcasie lub koturnie.

Torebka i buty do sukienki

Znaczenie ma również to, czy buty pasują do sukienki. Oczywiście tworzenie kreacji można rozpoczynać od wybrania każdego z wchodzących w jej skład elementów, jednak koniec końców wszystko musi do siebie pasować. W przypadku butów oraz torebki znaczenie ma nie tylko kolor, ale również ich faktura. Trudno wyobrazić sobie torebkę z cekinami oraz buty z wężowej skóry. Warto trzymać się jednego motywu ozdobnego lub postawić na mniej krzykliwą torebkę, jeśli buty posiadają przyciągające uwagę zdobienia. Więcej dowiesz się na https://yups.pl/sukienki-koktajlowe.