Zaproszenie na ślub wiąże się z koniecznością dobrania stosownej kreacji. Przy wyborze sukienki na ślub pod uwagę należy wziąć nie tylko jej krój, ale również kolor. Nie należy również zapominać o właściwych dodatkach.

Kolor sukienki na wesele

Oczywiście dużym błędem byłoby wybranie sukienki w białym kolorze, ponieważ w dzień ślubu kolor ten zarezerwowany jest wyłącznie dla panny młodej lub ewentualnie jej druhen. Czarny również nie jest właściwym kolorem, ponieważ przyjęło się, że jest to kolor związany z żałobą i przynosi pecha na weselu. Poza tym ograniczeniami kobieta, wybierając stylizację, ma duże pole do popisu.

sukienki na wesele tanie

Długość sukienki na wesele

Obecnie na wesela zakłada się sukienki różnej długości. Nie będzie wielką pomyłką założenie krótkiej, rozkloszowanej sukienki lub sukienki przedłużonej. Najczęściej spotyka się jednak średniej długości sukienki na wesele tanie. Krój sukienki powinien natomiast zostać dopasowany do danego typu sylwetki. Często sprawdzają się sukienki dzielone, które optycznie wyszczuplają. Najlepsza oferta dostępna na yups.

Jak dobrać buty do koloru sukienki?

Oczywiście wybór samej sukienki to nie wszystko, ponieważ należy również dopasować do niej właściwe dodatki. Wybór butów uzależniony jest od koloru sukienki, a także od jej długości. W przypadku krótszych sukienek można zdecydować się na buty na płaskiej podeszwie, jednak sukienka średniej długości wymaga już dobrania odpowiednich szpilek.