Niestety, sukienka uniwersalna, odpowiednia dla każdej kobiety – po prostu nie istnieje. Latem wszystkie panie szukają ochłody w zwiewnych sukienkach, jednak niekiedy brak im pomysłu, jak podkreślić atuty sylwetki i dyskretnie schować to, co prezentuje się nieco gorzej. Jak wybrać sukienki letnie dla każdej figury?

Figura typu gruszka – lekko rozkloszowane

W przypadku pań o obfitych biodrach i wąskich ramionach, świetnie sprawdzą się sukienki odcinane pod biustem, z odkrytymi ramionami i ewentualnie dekoltem: w ten sposób dyskretnie przysłonimy obfite biodra i uda. Jednocześnie, dzięki odkrytej górnej części sukienki – podkreślimy smukłe ramiona i kształtny biust.

Ideał kobiecości: klepsydra

Przez wiele osób figura o wąskiej talii i szerokich biodrach jest uważana za ideał kobiecego piękna. Wszystkie panie, które charakteryzują się taką właśnie figurą, mogą pochwalić się dużymi możliwościami w kwestii doboru letniej sukienki. W tym przypadku, odcięte pod biustem modele nie są najlepszym wyjściem: maskują największy atut pań o takim typie figury – wąską kibić. Dlatego też najlepiej jest wybrać sukienki przewiązywane lub z paskiem, ale jednocześnie niezbyt obcisłe w udach.

Figura typu jabłko

Panie o tym typie figury mogą pochwalić się szczupłymi nogami, ale jednocześnie – wszelkie nadprogramowe centymetry lądują u nich w pasie. To sprawia, że chcemy zakryć okolice brzucha, na przykład wysoko odciętą sukienką i odsłonić nogi – zatem krój do połowy uda będzie idealny. Dzięki temu podkreślimy nogi i delikatnie skryjemy talię.