Większość osób, które decydują się na kurtki zimowe Nike zwracają uwagę jedynie na zewnętrzny materiał i całkowicie zapomina o wypełnieniu, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Oryginalna kurtka zimowa Nike powinna utrzymać ciepło i zatrzymywać wilgoć, dlatego też musi koniecznie posiadać odpowiednie wypełnienie.

Jakie wypełnienie mają kurtki marki Nike?

W kurtkach skórzanych Nike najczęściej stosuje się wypełnienie z wełny. Dzięki naturalnej wełnie możliwe jest stworzenia nie tylko fantastycznego wypełnienia, ale również rewelacyjnej podszewki. Jeżeli chodzi o kurtki zimowe to warto postawić na puch i pierze. Naturalne wypełnienie jest co prawda dość drogie, ale jest to jedna z tych inwestycji, na której nigdy nie warto oszczędzać. Największą zaletą naturalnego wypełnienia jest to, że zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Na wypełnienie naturalne powinny uważać przede wszystkim te osoby, które zmagają się z mniejszymi lub większymi alergiami. W tym konkretnym przypadku warto postawić na niezawodne wypełnienie syntetyczne.

Moda na poliester

Jeżeli chodzi o wypełnienie kurtek zimowych, to największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim poliester. Pamiętać należy o tym, że większość syntetycznych włókien co prawda pozwala skórze oddychać, ale znacząco przyśpiesza pocenie. Dobra kurtka zimowa Nike (https://desportivo.pl/pl/c/Kurtki/58/2) może posiadać podpinki odpinane, dzięki czemu można ją dostosować do konkretnej temperatury. Wypełnienie w tym przypadku wykonane jest głównie z wiskozy albo poliestru.