Wybór odpowiedniego płaszcza na sezon zimowy jest niezwykle ważny, gdyż ma służyć na wiele lat i powinien być stosunkowo uniwersalny.

Najważniejsze jednak jest to, by płaszcz był ciepły i wygodny.

Materiał

Za najlepszym materiałem na płaszcz jest uznawana bez wątpienia wełna.

Właściwości termoizolacyjne gwarantują ciepło, które nie pozwoli zmarznąć w zimowe wieczory, a ze względu na miękki materiał pochodzenia naturalnego jest przyjazny dla skory, nie gryzie, nie podrażnia i nie powoduje alergii. Jednak ze względu na swoje właściwości i dużą popularność wełniana odzież wierzchnia jest droższym materiałem, dlatego warto kupować płaszcze zimowe damskie z wyprzedaży. Bez względu na wybór materiału z całą pewnością, należy się wystrzegać akrylu, który nie grzeje, szybko się mechaci, a kolor płowieje przy pierwszym praniu, dlatego sprawdzając wyprzedaże internetowe płaszczy, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane.

Krój

Po wygodzie i właściwościach ocieplających płaszcza kolejnym ważnym walorem jest wygląd. Na stronach internetowych oferujących wyprzedaż płaszczy damskich zimowych jest bardzo duży wybór.

Wychodząc do pracy, spotkanie z przyjaciółmi, randkę czy po prostu spacer płaszcz przykryje cała stylizacje, więc skoro właśnie on będzie jednym z najczęściej noszonych ubrań, powinien mieć krój idealnie dopasowany do sylwetki.

Kobiety o niskim wzroście powinny się wystrzegać długich płaszczy i wybierać długość przed kolano, dzięki czemu sylwetka optycznie się wydłuży. Wysokie panie, które chcą ukryć swój wzrost powinny nosić długie płaszcze co skróci ich sylwetkę, wysokie kobiety również powinny się wystrzegać prostych krojów, gdyż zdeformuje to sylwetkę nadając kształt prostokąta.