Koszulka polo jest jednym z tych elementów odzieży, który chyba nigdy nie przestanie być modny. Chociaż pojawiła się już pod koniec XIX wieku, jest ponadczasowa i zawsze modna, jednak wielu panów nie do końca wie, do jakiej stylizacji pasuje ona najbardziej.

Casualowy element odzieży na każdą okazję

Koszulka polo to typowo casualowy element ubioru i nie będzie ona odpowiednia na różne oficjalne spotkania, jednak jest ona znacznie bardziej elegancka od popularnych T-shirtów, a jednocześnie potrafi wywrzeć piorunujący efekt, gdyż wspaniale podkreśla sylwetkę, co szczególnie docenią ładniej wyrzeźbieni panowie.

Koszulka polo pasuje przede wszystkim do jeansów lub spodni lnianych i tak też powinno się ją zazwyczaj nosić. Dość ważne, aby jej kolor nie kłócił się zbytnio z kolorem spodni, chociaż to zależy też od stylu danego mężczyzny.

Nie tylko typowo casualowe stylizacje

Chociaż koszulka polo nie nadaje się na spotkania o charakterze oficjalnym i biznesowym, istnieją eleganckie stylizacje z nią do codziennego noszenia. Jest to tak zwany styl smart casual, czyli codzienny, ale jednocześnie emanujący elegancją.

W tym typie stylizacji łączy się koszulkę polo z noszonym na co dzień garniturem lub bardziej eleganckimi jeansami, lub spodniami lnianymi, i dobrej jakości marynarką.

Bez względu na to, który z powyższych dwóch typów stylizacji się wybierze, oba wyglądają świetnie, a liczba modeli i mnogość kolorów sprawiają, że każdy mężczyzna może znaleźć koszulkę, która podkreśli jego osobowość i unikalny styl.