Kardigan damski to wygodny sweter charakteryzujący się rozpinanym przodem. Może on posiadać ozdobny suwak czy też guziki. Współcześnie w wielu sklepach odzieżowych można też spotkać elegancki fasony bez zapięcia, w formie narzutki.

Do czego zakładać kardigan?

Kardigan to uniwersalna odzież, którą można nosić na wiele sposobów. Doskonale prezentuje się on w połączeniu ze spódniczkami, spodniami, a nawet sukienkami.

Gruby kardigan idealnie zastępuje marynarkę oraz cienką kurteczkę, zwłaszcza podczas zimy, gdy niezbędne jest nieco cieplejsze okrycie. Długi, rozpinany sweter damski wykonany z ciepłej wełny jest idealną opcją na mroźne dni.

kardigany damskie

Kardigan – kluczowa odzież w kolekcjach jesienno-zimowych

Co prawda moda szybko przemija, niemniej ciepłe kardigany od wielu dekad pojawiają się w kluczowych katalogach z modną i praktyczną odzieżą.

W zależności od osobistych upodobań wielu kobiet oraz zasobności ich portfela na rynku odzieżowym są do wyboru kardigany z wełny oraz włókien syntetycznych.

Ogromną zaletą swetrów wykonanych z naturalnej wełny jest zapewnienie skórze świetnej termoizolacji oraz pochłaniania wilgoci, dzięki czemu się nie pocimy.

Istotne zalety posiadają też kardigany wykonane z włókien sztucznych roślinnych oraz syntetycznych takich jak: bawełna, wiskoza czy akryl. Co prawda nie zagwarantują one nam takiej ochrony przed zimnem jak wełna, niemniej są one bardzo odporne na mechacenie oraz utratę koloru. Ponadto są bardzo elastyczne, miłe w dotyku i oczywiście o wiele tańsze.

Wybór na rynku odzieżowym kardiganów jest ogromny, zatem każda kobieta może zakupić fason idealny dla swoich potrzeb oraz sylwetki.