Bluzki damskie królują w kobiecych garderobach. W każdym sklepie odzieżowym można znaleźć przynajmniej kilkanaście różnych ich modeli. Na co, więc zwracać uwagę wybierając idealną bluzkę?

Rozmiar

Powszechnym błędem jest kupowanie bluzki w niewłaściwym rozmiarze. Najlepiej jest ją po prostu przymierzyć. Bluzka powinna sięgać przynajmniej do linii spodni. Rękawy muszą sięgać aż za nadgarstek. Wyjątkiem są bluzki, których z rękawem 3/4. Bluzka nie powinna być opinająca, ale nie może też być zbyt luźna. Chodzi o to, by czuć się w niej wygodnie.

bluzka damska

Cena

Tanie bluzki damskie można kupić w wielu sklepach. Nie należy jednak patrzeć wyłącznie na cenę ubrania. Ważniejsza jest relacja pomiędzy jakością a ceną. Czasem warto zapłacić więcej i mieć ubrania na lata, niż zapłacić grosze i mieć bluzkę, która po dwóch praniach trafi do śmietnika. Takie podejście jest bardzo nieekologiczne, więc powinno się go unikać. Bluzki lepszej jakości nie tylko nie niszczą się tak szybko, ale też są milsze w dotyku. Wpływa to na wyższy komfort ich używania. Dowiedz się więcej w Yups.

Ozdoby i aplikacje

Wiele bluzek ma aplikacje. Mogą to być kolorowe nadruki, naszywki albo ozdoby z cekinów i koralików. Mają je nawet tanie bluzki damskie. Przed zakupem warto je dobrze obejrzeć i upewnić się, że będą one pasowały do reszty garderoby. Przy ich doborze należy kierować się gustem oraz zdrowym rozsądkiem. Niektóre bluzki adresowane są do nastolatek, a inne do eleganckich kobiet.