Wiosna to czas, gdy w całej Polsce intensywnie odbywają się większe i mniejsze uroczystości rodzinne. Zaczyna się sezon na śluby i wesela, także trwa prawdziwy szczyt jeżeli chodzi o sezon komunijny. Już teraz warto pomyśleć o swoim ubiorze na tą wyjątkową okazję, a także wybrać buty. Jakie modele sprawdzą się najlepiej w tym roku? Poniżej garść podpowiedzi zakupowych.

Klasyczne damskie buty ze skóry


Komunia święta dziecka to zawsze jedna z najważniejszych rodzinnych okazji w roku. Uroczystość wymaga odpowiedniego stroju, który najczęściej utrzymany jest w jasnej pastelowej kolorystyce. Do takich stylizacji pięknie prezentują się buty wykonane ze skóry naturalnej, taki jak na przykład klasyczne damskie szpilki lub czółenka na słupku. Modne buty dla kobiet o takim fasonie można z łatwością znaleźć w Internecie. Warto celować w te pary, w których obcas nie jest zbyt wysoki. Optymalna wysokość to 7 cm. Jasna beżowa lub pastelowa kolorystyka, tak naprawdę wszystkie odcienie nude, sprawdzą się perfekcyjnie.

Sandały na obcasie


Na wyjątkowe okazje buty pełne to zawsze bardziej elegancki wybór, ale już w tej mniej oficjalnej części przyjęcia można pozwolić sobie na buty odkryte takie jak na przykład modne sandałki. Pięknie prezentują się te z paskiem wokół kostki, z pewnością są bardziej współczesne niż sandały z paskiem zakładanym za piętę. Te ostatnie będą jednak lepszym wyborem dla kobiet mających problemy z kształtem lub długością nóg. Pasek wokół kostki nie będzie ich dodatkowo skracał optycznie lub pogrubiałych. Takie sandały warto wybierać również w neutralnych jasnych kolorach, bo pasują wtedy do największej liczby stylizacji dedykowanych na wiosnę i lato. Tworzą doskonałą całość z ubraniami we wszystkich barwach.