Aktualny sezon modowy to przede wszystkim kolor srebrny. Projektanci w tym kolorze tworzą nie tylko kreacje wyjściowe i okolicznościowe, ale także i codzienne. Srebro kojarzy się bardziej z kosmosem, przedmiotami prawdziwie futurystycznymi i jest go w dzisiejszej modzie znacznie więcej niż złota. Srebrny styl opanowany do perfekcji, to konkretna stylizacja w towarzystwie srebrnych szpilek. Jednak rodzi się przy tym pytanie. Jak wybrać srebrne szpilki, by wszystko ze sobą współgrało?

Zainspiruj się gwiazdami i celebrytkami

Odpowiednio dobrane srebrne obuwie to efekt wielogodzinnych obserwacji gwiazd i celebrytek na ściankach. Z ich kreacji można wywnioskować jaki fason srebrnych szpilek będzie idealnie pasował do srebrnych spodni, a jaki do srebrnej sukienki czy spódnicy. Cały srebrny look stał się w jednej chwili bardzo popularny i jest to kreacja nie tylko dla odważnych. Dodatkowo srebrne obuwie na wysokim obcasie może idealnie pasować do czerni i do szarości. Srebro łączy się też z bielą, czerwienią czy też odcieniami beżu.

Srebrna stylizacja to dodatkowo srebrny makijaż, delikatna srebrna biżuteria i srebrna torebka. 

Na jakie okazje jest dobre srebro?

Kolor srebrny idealnie nadaje się na uroczyste imprezy. Można nim się oblec w sylwestra, w czasie karnawału, na studniówkę, imprezę weselną, czy wieczór panieński. Jednak fakt, że kolor stał się modny, sprawił, że idealnie pasuje też na codzienne wyjścia. Dobrze dopasowana szpilka w kolorze srebrnym powinna być wygodna, ładna a wysokość jej obcasa uzależniona od danej imprezy. Tego typu but jest bardzo kochany przez kobiety, pozwala im na wizualne wydłużenie nogi. Przecież o długich nogach marzy każda pani. 

Kiedy i jak wybierać szpilki?

Jak wybrać srebrne szpilki? Tak samo jak każde inny buty na wysokim i cienkim obcasie. Jednak tylko przy tym fasonie jest kilka małych niuansów, na które mało kto zwraca uwagę. Szpilki kupuje się osobiście, przymierzając kolejno poszczególne pary i zwracając uwagę na wygodę. Ten fason kupuje się też po południu lub wieczorem. O tej porze dnia stopa jest zmęczona całodniowym chodzeniem i opuchnięta i na taką stopę najlepiej jest dokonywać zakupu. Najważniejsza jest wygoda i może być ona zachowana również podczas noszenia szpilek. 

Dobrze jest gdy obuwie wewnątrz będzie wyściełane skórą. Ponadto uwagę trzeba też zwrócić na rozmiar. Każda marka ma inną rozmiarówkę a liczenie na to, że buty się rozciągną nie zawsze może przynieść oczekiwany efekt.

Trzeba też zwrócić uwagę na obcas, szpilka nie musi być aż tak wysoka, że nie będzie można złapać równowagi w trakcie chodzenia. 

Biorąc pod uwagę powyższe uwagi można kupić bardzo wygodne obuwie w stylu szpilki. Mogą to być nie tylko srebrne szpilki, ale i także w innym kolorze. Istnieją firmy, które produkują to kobiece obuwie jako bardzo dobrze wyprofilowane i przez to buty na wysokim obcasie czasami są naprawdę bardzo wygodne.

Różnorodność szpilek

Decydując się na sposób, w jaki mogą być wybrane srebrne szpilki trzeba jeszcze słów parę powiedzieć o fasonie tego rodzaju obuwia

Wbrew pozorom szpilki szpilkom są nierówne i nie zawsze odróżnia je od siebie tylko kolor. Najczęściej wybieranym fasonem mogą być klasyczne szpilki i w tym przypadku czasami delikatnie odróżniają je centymetry obcasów. Klasyka jest ponadczasowa i takie buty będą modne przez kilka sezonów. Różnice między modelami szpilek to pasek, klamra, krokodyli motyw, otwarte palce, obcas w innym kolorze czy w ogóle fason sandałów. Są to drobne detale, ale tworzą one znaczne zróżnicowanie. Przez nie  szpilki nie muszą i na pewno nie są też nudne.

Dodatkowo na wygląd poszczególnych fasonów ma też wpływ materiał, z którego zostały one wykonane. Czasami może to być gładka skóra, materiał imitujący skórę krokodyla, zamsz lub inne tworzywo, w kolorze srebra lub złota. Bardzo popularne też są buty w stylu nude, kolorystycznie zbliżone do karnacji skóry osoby, która je założyła. Przy pomocy szpilek nude można idealnie stworzyć wrażenie, że jest się posiadaczką długich nóg. Srebrne szpilki i nie tylko, można nosić przez cały dzień, na co dzień i na różne okazje. Trzeba tylko je bardzo dobrze wybrać.