Każda kobieta przynajmniej kilka razy w życiu zadaje sobie pytanie: co na siebie włożyć? Wyzwanie jest tym większe, im większa i ważniejsza okazja. Przyjęło się, że na wesele, ślub czy urodziny w gronie rodzinnym najlepiej założyć odpowiednio dopasowaną sukienkę w stylu wizytowym. Jak dobrać ją do okazji i na jakie kolory postawić, by uzyskać jak najlepsze efekty?

Jasne sukienki na specjalne okazji

W przypadku, gdy okoliczności związane są z urodzinami, imieninami członka rodziny albo jubileuszem, dobrze postawić na jasne, przyjemne dla oka kolory, które świetnie wpasują się w pozytywny klimat wydarzenia. Sukienki wizytowe dopasowane do figury z ozdobnymi kokardami lub paskami, efektownie zwężającymi talię to idealny wybór zwłaszcza dla tych pań, które mogą poszczycić się doskonałą sylwetką. Dobrze, aby posiadały delikatne rękawki lub szerokie ramiączka, które w razie potrzeby można będzie okryć marynarką bądź delikatnym sweterkiem w dopasowanym kolorze. Do takiego outfitu zdecydowanie najlepiej będą pasować buty na wysokim obcasie, sandałki albo szpilki z zasłoniętymi noskami.

sukienki wizytowe

Sukienka na wesele – wyzwanie dla każdej kobiety

Sukienki wizytowe, które świetnie sprawdzą się m.in. w czasie wesela to nie lada wyzwanie. Z pewnością warto unikać wszelkich odcieni bieli, która nie jest zbyt dobrze widziana podczas takiej imprezy, głównie z uwagi na kolor sukni panny młodej. Aby nie kraść jej tego wyjątkowego dnia, lepiej postawić na bardziej nasycone kolory, takie jak przepiękny brzoskwiniowy, błękitny czy szmaragdowy. Fason sukienki warto dobrać do swojej figury w taki sposób, by nie tylko podkreślała jej mocne punkty, ale i maskowała ewentualne mankamenty.