Wydawać by się mogło, że wybór rajstop jest prosty, jednak wiele kobiet popełnia podczas zakupów błędy, które z czasem może rodzić frustrację i zniechęcenie. Poznaj pięć najczęstszych błędów przy wyborze rajstop damskich i ciesz się idealnie dopasowanymi rajstopami na co dzień jak i w wyjątkowych okolicznościach.

Zły rozmiar rajstop

Rajstopy dostępne w TXM posiadają swoją tabelę rozmiarów, która różni się od standardowej rozmiarówki przyjętej w sklepach z odzieżą damską. Rajstopy mogą być więc w rozmiarach:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Im wyższy numer, tym większy rozmiar, jednak nie jest to prosta zależność. Na odpowiedni wybór rozmiaru ma wpływ nie tylko obwód bioder i talii, ale przede wszystkim Twój wzrost. Pamiętaj o tym podczas zakupów i w razie wątpliwości zapytaj sprzedawcę o poradę.

Niewłaściwa grubość rajstop

DEN to jednostka, która określa gęstość włókien. W zimne dni świetnie sprawdzą się grube rajstopy powyżej 40 DEN. Na cieplejsze pory roku koniecznie wybierz cieńsze np.: 15 lub 20 DEN. Im niższa wartość tym rajstopy damskie są mniej kryjące i mniej chronią przed chłodem. Zwróć na to uwagę przy doborze rajstop do swoich stylizacji.

Niewłaściwie dobrany wzór

W asortymencie sklepów dostępne są rajstopy zarówno gładkie jak i z wzorami. Szczególną Twoją uwagę powinny zwrócić wzory, które mogą optycznie pogrubiać lub skracać nogi. Dobieraj wzory rajstop damskich nie tylko do swoich preferencji, ale również typu sylwetki, aby podkreślały zalety Twojej figury bez eksponowania jej niedoskonałości.

Zbyt ciemny lub jasny odcień

Mimo że rajstopy cieliste są cienkie i dopasowują się do koloru skóry, to nie każdy model jest w tym samym kolorze. Jeśli masz ciemniejszą karnacje, wybierz rajstopy cieliste w kolorze karmelowym. Jeśli natomiast jesteś osobą o jasnej karnacji, postaw na delikatne beże, które dobrze będą się komponować z odcieniem Twojej skóry i będą wyglądać jak najbardziej naturalnie.

Rajstopy i odkryte buty

Rajstopy damskie posiadają często grube szwy w okolicy palców, dlatego jeśli lubisz nosić odkryte buty, koniecznie zdecyduj się na modele z cienkimi szwami i bez dodatkowego wyścielenia przy palcach. Dzięki temu nie zaliczysz modowej gafy i będziesz wyglądać stylowo.