Lato czasem bywa kapryśne, a deszcze i niskie temperatury dają o sobie znać. Kobieta powinna mieć w swojej szafie coś, co ochroni ją przed nagłym chłodem. Jednym z takich ubrań jest narzutka damska. Jakie funkcje może jeszcze spełniać?

Jak wygląda narzutka damska?

Narzutka damska to nic innego jak luźne okrycie noszone przez kobietę podczas chłodniejszych dni. Mimo że jej nazwa pochodzi od narzucanego na plecy materiału, ten uniwersalny element garderoby występuje pod postacią różnych fasonów. I tak w sklepach królują następujące modele:

  • w kształcie poncha lub prostokąta
  • w formie cienkich, luźnych bluzek bez zapięcia;
  • wyprodukowane z dzianiny;
  • w stylu casual z kapturem;
  • ażurowe.

Narzutka damska może być zapinana na guziki, zamek błyskawiczny lub przewiązywana w pasie. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się asymetryczne okrycia w swetrowym wydaniu (np. dłuższe z tyłu, krótsze z przodu) oraz te o wyrazistym kolorze np. limonkowym. Po ofertę różnorodnych narzutek od tych eleganckich aż po te o oryginalnym stylu. warto zapoznać się z ofertą modnych narzutek damskich w sklepie internetowym Yups.

Narzutka damska – w jakich sytuacjach się przydaje?

Podstawową rolą narzutki damskiej jest zabezpieczanie ciała przed chłodnym powietrzem. Doskonale sprawdza się ona jednak jeszcze w innych sytuacjach. Kobieta może założyć ją, jeśli sprytnie chce zatuszować mankamenty swojej figury. Narzutka jest też świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Pospolita kompozycja powinna być przełamywana ciekawymi dodatkami, akcesoriami lub okryciami wierzchnimi. Dlaczego w takim razie nie zrobić tego za pomocą narzutki? Dzięki temu jednokolorowy T-shirt lub noszona od lat bawełniana koszulka zostają zdominowane przez przykuwające wzrok okrycie wierzchnie.