Noszone na głowach akcesoria to element obowiązkowy zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby. Wśród różnych nakryć największą popularnością cieszą się czapki z daszkiem. Czapki z daszkiem marvel są niezwykle funkcjonalne. Nie tylko chronią noszącego przed promieniami słonecznymi, ale też są idealnym dopełnieniem stylizacji.


Czapka marvel jest bezapelacyjnie dodatkiem uniwersalnym, który będzie pasował każdemu. Warto pamiętać, że, niektóre modele czapek pasują lepiej a niektóre gorzej do danego kształtu twarzy. W przypadku twarzy owalnej najlepszym wyborem będzie zakup czapki typu newsboy cap.

Do innych bardziej będą pasowały klasyczne modele takie jak full cap lub snapback. Szukając czapki marvel większej od pozostałych można mieć pewność, że te wymienione sprostają potrzebom użytkownika, ale też zwrócą uwagę zainteresowanych ciekawymi wzorami przechodniów.

Dobór czapki


Zwrócić uwagę należy na to, iż do okrągłej twarzy nie należy nosić czapki z zaokrąglonymi krawędziami. Wybrać należy nakrycia głowę z kanciastym zakończeniem tak jak np. snapback, które będą idealnym dopełnieniem stylizacji w przypadku luźnych nisko opuszczonych spodni. Dobrze dobrana czapka marvel jest kluczem do estetycznego wyglądu, ale też do wygody.

Czapka przede wszystkim nie powinna uciskać zbyt mocno głowy oraz komfortowo przylegać do uszu. Ważne jest, aby zachować przestrzeń między wewnętrzną częścią czapki a skórą głowy. Środek czoła i brzegi czapki z daszkiem powinny pozostawać w jednej linii. Modele czapek z niewielką ilością materiału elastanu będą idealnym rozwiązaniem dla osób z większymi głowami. Elastan zadba o to, aby materiał był odpowiednio elastyczny.