Większość osób przy wyborze topu sportowego zwraca uwagę jedynie na rozmiar biustu, co niestety jest bardzo dużym błędem. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Design ma znaczenie

Jeżeli chodzi o wygląd i fason topu sportowego to będzie miał on znaczenie tylko wtedy, gdy odpowiadać będzie on naszym indywidualnym wymaganiom i wymiarom miseczki. Przeglądając dostępne na rynku topy sportowe pamiętać należy również o tym, że niestety funkcjonalność nie zawsze idzie w parze z designem.

Obwód biustonosza ma znaczenie

Jak wspomniano powyżej, aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar miseczki. Za podtrzymywanie biustu odpowiada w dużej mierze pas, który znajduje się pod nim. Pas pod biustem nie może odstawać, a co najważniejsze nie może samoistnie się przemieszczać. Od wewnątrz pas powinien być wyścielony dość miękkim materiałem, dzięki czemu nie ocierać będzie skóry. Kobiety o pokaźnym biuście powinny zwrócić uwagę również na to, aby pas był dość szeroki i elastyczny.

Niezawodne zapięcie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że porządny top sportowy (tutaj) powinien posiadać solidne zapięcie. W trakcie intensywnej aktywności fizycznej top może się nieco rozciągnąć albo skurczyć w praniu. Aby uniknąć problemów najlepiej wybrać topy, które umożliwiają dowolną regulację.

Porządne ramiączka

Wysokiej jakości top sportowy powinien posiadać także niezawodne ramiączka, które nie mogą się wrzynać w ramiona pod wpływem ciężkich piersi. Ramiączka należy wyregulować w taki sposób, aby skutecznie stabilizować ramiona. Uważać należy przede wszystkim na bardzo śliskie ramiączka albo na plastikowe modele, które mogą posiadać pękające elementy. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne topy od renomowanych marek.