Do pewnego czasu czapka z daszkiem uważana była za coś, co noszą tylko sportowcy na boisku. W szczególności baseballiści, którzy ze wszystkich sił starali się wygrać pojedynek. Czasy się zmieniły, a czapka z daszkiem zaczęła gościć na głowach panów, którzy każdego dnia stawiali na nieco mniej oficjalne stylizacje. Teraz to jeden z najważniejszych atrybutów każdego mężczyzny.

Rodzaje czapek z daszkiem

czapki z daszkiem męskie

Mówi się „czapki z daszkiem męskie”, ale należy mieć świadomość, że istnieje kilka rodzai takich nakryć głowy. Może na pierwszy rzut oka różnice są pomiędzy nimi niedostrzegalne, ale jednak one występują. Mówi się więc o takich rodzajach czapek z daszkiem:

  • fullcap – wyróżniają się prostym lub lekko zaokrąglonym daszkiem. To, co je wyróżnia, to brak zapięcia z tyłu, więc nie ma możliwości regulacji rozmiaru.
  • klasyczne – delikatnie zaokrąglony daszek. Do tego posiadają one zapięcie z tyłu, więc nie ma problemu z dopasowaniem do kształtu głowy.
  • snapback – to te modele, które posiadają prosty daszek, jak również zapięcie z tyłu.

Takie czapki znajdziesz na https://supersklep.pl/czapki-z-daszkiem.

Sportowe stylizacje męskie

Męskie czapki z daszkiem najlepiej dopasować do sportowych stylizacji. Tych nieco luźniejszych – chociaż niekoniecznie trzeba od razu wskakiwać w dres, aby takie nakrycie głowy móc założyć. Chociaż z drugiej strony – taki dres należy do pierwszych skojarzeń. Ze spokojem można pomyśleć o czapce, nawet mając na sobie jeansy, jakie zakłada się na spotkanie z przyjaciółmi, czy też na szalony wypad z dzieciakami do parku rozrywki, itd.