Skateboarding to jeden z najpopularniejszych sportów wśród nastolatków. W dzisiejszych czasach chyba nie ma miejsca, gdzie nie można by znaleźć skateparku czy nawet niewielkiej dróżki idealnej do uprawiania tego właśnie sportu. Oczywiście sama deska i równa powierzchnia nie wystarczy do wykonywania zaawansowanych trików – potrzebne jest również odpowiednie obuwie, które zapewni maksymalną stabilność i wygodę podczas jazdy. Jakie jednak buty wybrać, aby móc cieszyć się jak największym komfortem w każdej sytuacji?

Idealne buty do skateboarding, również dla początkujących

Aby zapewnić sobie największy komfort i bezpieczeństwo jazdy warto wybierać buty jak najbardziej wygodne i w odpowiednim dla nas rozmiarze, co pozwoli na uniknięcie bolesnych otarć. Kolejną bardzo ważną cechą obuwia do skateboardingu jest antypoślizgowa podeszwa, która sprawi, że zmniejszymy prawdopodobieństwo wypadku z powodu poślizgnięcia na niezbyt stabilnej powierzchni. Powinna być ona także odpowiedniej grubości, dzięki czemu zamortyzuje ona wstrząsy podczas jazdy. Znając już najważniejsze cechy odpowiednich butów na deskę warto zapoznać się z najpopularniejszymi modelami, które spełniają wszystkie te wymagania.

buty nike sb niebieskie

Buty nike sb – klasyczne buty do skateboardingu dla każdego skatera

Buty nike sb ze sklepu supersklep.pl to jeden z najpopularniejszych modeli butów do jazdy na desce, który sprawdzi się u większości skaterów. Ich podeszwa wykonana z przyczepnej gumy zapobiega poślizgom i umożliwia wykonywanie najważniejszych trików na desce takich jak:

  • ollie
  • kickflip
  • fakie ollie
  • heelflip

I wiele innych. Ponadto klasyczny design butów nike sprawia, że mogą być one noszone jako część codziennej stylizacji również poza skateparkiem.