Opcje bielizny męskiej są pełne możliwości. Kiedy zatrzymasz się i pomyślisz o tym, spędzamy dużo czasu w naszej bieliźnie. Jednak wielu mężczyzn nie zastanawia się zbytnio nad tym, jaką bieliznę kupują. Bielizna to nieśpieszny bohater naszej garderoby – może zadecydować o tym, czy będziesz czuł się komfortowo przez cały dzień. Ale kiedy próbujesz zdecydować, która para jest dla Ciebie odpowiednia, możesz skończyć z wieloma pytaniami. Jaki jest najwygodniejszy rodzaj bielizny? Która z nich najmniej uwiera? Która ma największą rozciągliwość? Poznajmy opcje wyboru odpowiedniej pary bielizny dla Ciebie.

 

Męskie spodenki typu bokserki Szerokość: regular czy slim-fit?

Oprócz długości, musisz również rozważyć dopasowanie bokserek. Czy sprawdzą się u Ciebie zwykłe bokserki męskie, czy potrzebujesz wąskich bokserek? Bokserki slim-fit są jak koszulki slim-fit: będą przylegać do bioder i ud. Nie będą tak ciasne jak bokserki, ponieważ są to spodenki typu bokserki, które pozwalają na przepływ powietrza i swobodę. Jednak, podobnie jak wąskie koszulki, będą ograniczać niektóre ruchy. A jeśli kiedykolwiek czułeś się skrępowany na sam widok umięśnionego faceta próbującego założyć wąską koszulę, zrozumiesz, dlaczego wąskie bokserki i faceci z umięśnionymi nogami nie mieszają się dobrze. Z drugiej strony, szczuplejsi i chudzi faceci będą chcieli kupić wąskie bokserki. Nadmiar materiału wokół nóg na zwykłych bokserkach nie będzie dobrze widoczny na szczupłych mężczyznach. Szybka rada: dla szczupłych i smukłych facetów najlepszym wyborem są bokserki o wąskim kroju, zwłaszcza jeśli noszą wąskie spodnie. Z drugiej strony, muskularni mężczyźni muszą nosić zwykłe bokserki; bokserki slim-fit będą zbytnio krępować twoje ruchy. Stanie się to niewygodne i zaneguje powód noszenia bokserek – dla swobody i cyrkulacji powietrza. Szczupli faceci mogą również zdecydować się na noszenie zwykłych bokserek, na przykład podczas leżakowania w bokserkach w weekendy lub podczas snu. Pamiętaj, by wybierać mądrze!

Materiał bokserek

Większość bokserek wykonana jest z bawełny lub mieszanki bawełny. Bawełna jest mocna, oddychająca i miękka, co sprawia, że dobrze nadaje się do codziennego noszenia. Czasami jest ona mieszana z innymi włóknami syntetycznymi, aby dodać jej rozciągliwości. Bokserki, które są przeznaczone do noszenia podczas uprawiania sportu lub treningu, są często wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak nylon, aby pomóc bieliźnie zachować swój kształt, regulować temperaturę ciała i szybko wyschnąć po ćwiczeniach. Poza materiałem, czynnikiem, który najbardziej wpływa na to, jak dana para bokserek będzie się czuła i funkcjonowała, jest konstrukcja: jak zbudowany jest pas, gdzie są szwy i jak są szyte, oraz styl muchy, jeśli jest. Większość polecanych przez nas marek ma muchę, ale dowiedzieliśmy się, że projekty bez muchy są czasami preferowane przez mężczyzn, którzy lubią nosić wąskie spodnie. Styl muchy również może się różnić; najczęstsze wersje to tradycyjna pionowa mucha składana, mucha na guziki i pozioma mucha składana, która ma zapewniać większe poczucie bezpieczeństwa.