Możliwość wyboru w odcieniach i krojach  dżinsów jest wręcz nieograniczona. Należy jednak pamiętać, że tworząc dobrze przemyślany strój, nie należy ignorować tego, jakie skarpetki założymy do swoich nowych dżinsów? 

Wybierając najlepsze skarpetki do dżinsów, należy przede wszystkim pamiętać o dwóch rzeczach: kolorze i stylu skarpet.  

Kolor ma największe znaczenie

męskie skarpetki

Przede wszystkim należy starać się dopasować kolor skarpetek do koloru dżinsów i butów. Dopasowanie odcieniami skarpetek i butów zawsze wygląda lepiej niż duże kontrasty. Tu rządzi zasada, im ciemniejsze buty, tym ciemniejsze skarpetki. Drugą istotną regułą jest rezygnacja z pstrokatych i kolorowych skarpetek. Przy każdej wątpliwości do dżinsów można założyć czarne, jednolite męskie skarpetki z tego sklepu. Dżinsy są zazwyczaj w średnim odcieniu niebieskiego lub dlatego posiadanie pary czarnych skarpet w zestawie swoich skarpet jest koniecznością. I oczywiście biele skarpety pozostają dobrym wyborem  w przypadku spranego, jaśniejszego dżinsu albo, gdy do dżinsów nosisz białe tenisówki czy adidasy. 

Dżinsy i białe skarpety tylko do białych butów 

Jeśli zakładamy ciemne dżinsy i ciemne buty, absolutnie rezygnujemy z białych skarpet. Wielu facetów machinalnie zakłada białe skarpetki do każdych dżinsów. Niestety, wygląda to niechlujnie. Jedynym wyjątkiem jest założenie skarpetek kostki, których nie widać.  Kiedyś były one zarezerwowane wyłącznie dla skarpet damskich, ale wraz z popularnością przyciętych spodni i dżinsów stały się one popularne wśród mężczyzn.