Marynarki przez bardzo długi czas kojarzone były przede wszystkim z moda męską. Od kilku lat systematycznie się to zmienia i niemalże każda kobieta posiada w swojej szafie marynarkę lub żakiet. Jak je nosić?

Marynarka do pracy

Jest to wybór odpowiedni niemalże do każdego stanowiska pracy. Marynarki damskie wybierane do pracy na wysokich stanowiskach powinny być w stonowanych kolorach. Najlepiej sprawdzać się tutaj będą kolory typowo biznesowe jak np. czerń czy granat. Gdy praca nie określa tak sztywnego dress codu można pozwolić sobie na żakiety oraz marynarki w nieco innych barwach pamiętając o tym, że kolory krzykliwe są niepożądane.

czarna marynarka damska

Żakiet idealny na wieczór

Wbrew pozorom tego typu element garderoby jakim jest żakiet, nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie do biznesowych spotkań lub poważnych rodzinnych uroczystości. Idealnie sprawdzi się jako element wieczorowej kreacji. Ciemny żakiet ze złotymi guzikami oraz ozdobami w zestawieniu z kwiecistą sukienką to stylizacja idealna na wieczorne wyjście do restauracji lub też kina. Wybierając żakiet na wieczorne wyjście można śmiało zaszaleć i postawić na wyrazisty kolor.

Marynarka w sportowym wydaniu

Marynarki oraz żakiety damskie odpowiednio dobrane to idealny element stroju sportowego. W tym celu najlepiej sprawdzą się marynarki z lżejszych materiałów w jasnych kolorach. Zestawione z koszulką, leginsami oraz sportowymi butami, to idealny sportowy strój. Aby uzyskać sportową stylizację żakiet można zestawić również z krótkimi jeansowymi szortami.