Wykonywanie obowiązków służbowych na zewnątrz nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie kiedy trzeba pracować podczas opadów deszczu czy śniegu taka praca nie jest zbyt przyjemna. W tych momentach może pomóc peleryna przeciwdeszczowa, jest ona projektowana tak, żeby nie krępowała ruchów. Niesprzyjające warunki pogodowe z takim elementem stroju roboczego nie wydają się już tak dotkliwe. Jest to odzież nieprzemakalna, chroniąca wszystkie warstwy ubrań, które ma na sobie pracownik.

Jak dobrać pelerynę przeciwdeszczową idealną?

Występujące w różnych rozmiarach elementy stroju pracownika to wielkie udogodnienie, nie trzeba niszczyć swoich prywatnych ubrań w pracy. Praca na zewnątrz jest często utrapieniem dla pracownika, szczególnie wiosenne i jesienne deszcze mogą sprawić, że zacznie nie lubić swoich obowiązków służbowych. Peleryna przeciwdeszczowa wielokrotnego użytku to taka zrobiona z materiałów wysokiej jakości, nierzadko jest to połączenie poliestru z bawełną, materiał sztuczny musi być obecny w takim produkcie, dobrze chroni on przed deszczem.

peleryna przeciwdeszczowa granatowa

Co powinno się znaleźć w dobrej pelerynie przeciwdeszczowej?

Ochrona przeciwdeszczowa pracownika nie musi oznaczać produktu funkcjonalnego, lecz pozbawionego stylu. Niejednokrotnie peleryna przeciwdeszczowa jest zaprojektowana tak, żeby pracownik prezentował się w niej dobrze. Taki element garderoby powinien być:

  • poprawnie dopasowany do sylwetki,
  • z elementami odblaskowymi,
  • z kapturem, głębokim kieszeniami,
  • z materiału z dodatkowym ociepleniem chroniącym przed niskimi temperaturami.

Często dopasowuje się także kolor peleryny do danej aktywności pracownika.