Z roku na rok można obserwować, jak coraz większa liczba osób zaczyna nosić czapki. Nie tylko w okresie zimowym, ale tak naprawdę przez wszystkie sezony. Dopasowane do obowiązującej pory roku, stają się bardzo modnym i efektownym dodatkiem do stylizacji. Z jakimi nakryciami głowy ma się teraz do czynienia? Czy wszystkie osoby mogą zdecydować się na tego dodatki na głowę? Czas to sobie wyjaśnić.

Dla kogo jest bosmanka?

Czapka bosmanka to tak naprawdę okrągłe nakrycie głowy z daszkiem. Nie można jej jednak mylić ze sportowym luzem. Jest to bardziej wysublimowana propozycja, która bardzo często spotykana jest na głowie kobiet. W szczególności w okresie wiosennym i letnim.

Warto bowiem nadmienić, że jest to czapka cienka, która w zimie na pewno nie da właścicielce ogromnej ilości ciepła. Baker boy cap, czyli bosmanka, na pewien czas została zapomniana, ale już od paru lat można zauważyć, że na nowo powróciła do łask, gwarantując stylowy outfit każdej właścicielce.

Czapka dla prawdziwych koneserów

Mówi się, że kaszkiet o tak naprawdę czapka dla prawdziwych koneserów. Dla osób ceniących elegancję, styl, efektywny wygląd. Często można spotkać ją na głowach mężczyzn, w połączeniu z garniturami, czy też innymi, równie efektownymi ubraniami. Czy kaszkiety można nosić przez cały rok?

Tak. Aczkolwiek, w porze wiosennej, a już w szczególności letniej, należy wybierać te nakrycia głowy, które wykonane są z cieńszego, bardziej delikatnego materiału. Dzięki temu skóra na głowie nie będzie się tak mocno pocić.