Zbliża się lato. To czas, kiedy większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jak wiadomo podczas letnich dni, większość z nas uderzy do skateparków, aby pojeżdzić na deskorolce, lub po prostu powłóczyć się na longboardzie wzdłuż bulwarów. Jeśli już masz swojego „decka” kolejnym krokiem jest dobranie odpowiednich butów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie obuwia na deskę? W poniższym tekście podsuniemy kilka porad.

Wygoda

To pierwszy i najważniejszy punkt. Na nic najlepszy design czy paleta kolorystyczna, jeśli buty, w których jeździmy narobią nam odcisków. Mało tego – jeśli buty nie będą wygodne, zwiększamy ryzyko upadku czy kontuzji. Jeśli podeszwa dobrze „siedzi” możemy całą swoją uwagę poświęcić na szlifowanie techniki. Największą popularnością wśrod skaterów cieszą się trampki. I słusznie. To bardzo wygodne buty. Converse chuck taylor all star to klasyka gatunku. Tym bardziej dla początkujących, którzy nie lubią zdzierać kostek – buty dostępne są w wersji high.

converse chuck taylor all star

Jakość wykonania

Deskorolka, jakby na to nie spojrzeć, to sport wyczynowy. Buty mają do siebie to, że się zużywają. Tym bardziej, że ich eksploatacja podczas uprawiania sportu jest wyjątkowo wysoka. Jako, że wykonywanie tricków wymaga od butów wysokiej wytrzymałości, kluczowe są łączenia, klejenia i szycia. Ważne, aby klej użyty do produkcji butów był trwałe, a szwy były mocne. Wspomniane wcześniej Converse chuck taylor all star mają to do siebie, że podeszwa mocno trzyma się buta i nawet po latach potrafi być w bardzo dobrym stanie. 

Oczywiście, jeśli buty będziemy nosić w ekstremalnych warunkach, i traktować je jak szmatki, to nawet najlepsze materiały nie pomogą. Warto co jakiś czas o nie zadbać. Choćby zwykłą gąbka z wodą i wyczyszczenie wieczorem może wydłużyć ich żywotność. Dbajmy o buty, a będą towarzyszyć nam podczas wielu wakacyjnych eskapad.